Archív značiek: PINARELLO

PINARELLO Bolide – časovkársky bicykel

PINARELLO Bolide – novinka pre rok 2014

 

PINARELLO BolideTop model pre rok 2014 PINARELLO Dogma 65.1 je už predstavený.  Omnoho väčšie zmeny pripravilo PINARELLO v súvislosti s časovkou. Úspešný model PINARELLO Graal vystriedal od preteku Giro d’Italia 2013 PINARELLO Bolide. Celá éra začala ešte za čias Miguela Induraina. Pre päť násobného víťaza Tour de France a skvelého časovkára pripravovalo PINARELLO špičkové stroje určené na časovky, ktoré položili základ pre model PINARELLO Graal, ktorý sa zaradil medzi top modely bicyklov pre časovky o viac než 15 rokov neskôr. Hoci PINARELLO Graal za posledné 3 roky postupne zbieral veľké úspechy, PINARELLO sa rozhodlo posunúť hranice možností ešte o niečo ďalej a vyvinulo PINARELLO Bolide.

 

Možno je pravdou, že pri snahe vytvoriť dokonalý bicykel na časovku sa začína aerodynamikou. PINARELLO však zašlo ďalej a testovali každý jednotlivý komponent, jeho správanie, čelný a postranný odpor vzduchu s cieľom vyťažiť z bicykla maximum. Výsledkom je PINARELLO Bolide, ktoré má o 15% menší aerodynamický odpor oproti modelu PINARELLO Graal.

 

Zmeny sú výrazné v profile rámu, úplným schovaním brzdových čeľustí, výraznejšie prehĺbenou zadnou časťou rámu a možnosťou nastavenia horizontálnej pozície zadného kolesa tak, aby bolo čo najbližšie k sedlovej trubke. Ďalej sú to plne integrované riadidlá a kompletné vedenie kabeláže vnútrom rámu pri mechanickej aj elektronickej sade.

 

PINARELLO Bolide
PINARELLO Bolide  je postavené na špičkovom karbóne Torayca 65HM1K rovnako ako aj top model cestného bicykla PINARELLO Dogma 65.1. Navyše vďaka asymetrickej zadnej stavbe, ktorá sa už stala súčasťou DNA značky PINARELLO a rozširovanej hlavovej trubke je výrazne navýšená tuhosť rámu. Znížená bola aj hmotnosť, tá oproti modelu PINARELLO Graal pri veľkosti 53 klesla o 70 gramov.

 

PINARELLO Bolide si už stihlo pripísať 1. miesto v tímovej časovke na Giro d’Italia 2013 zásluhou tímu Sky a 2. miesto v individuálnej časovke vďaka Bradleymu Wigginsovi. Na jubilejnom 100. ročníku Tour de France osedlá PINARELLO Bolide aj najväčší ašpirant na víťazstvo, Christopher Froome. Všetko začne 29. júna na Korzike v meste Porto – Vecchio a PINARELLO Bolide uvidíme v debute na Tour 2. júla v tímovej časovke v Nice.

Súvisiace

RUNSHOP výpredaj PINARELLO Dogma 2

PINARELLO Dogma 2 GF 622 testbike

Cestný bicykel PINARELLO  Dogma 2 – ponuka predvádzacieho bicykla

Špičková tuhosť a aerodynamika robia z cestného bicykla PINARELLO Dogma 2 to najlepšie, čo môžete jazdiť vo svete cyklistiky. Mám pre vás jazdený testovací bicykel PINARELLO Dogma 2 za špeciálnu cenu 5890 EUR. Najazdených má 2500 km a je vystavený v predajni RUNSHOP v bratislavskom RiverParku. Určený pre najnáročnejších cyklistov, pre dokonalý pocit z tuhosti pri prekvapivo dobrom komforte jazdy. Pre naozaj rýchlu jazdu na kvalitnom cestnom bicykli.

Pokračovať v čítaní

Súvisiace

PINARELLO Dogma 2 Rosso

PINARELLO Dogma 2 ROSSO

Zlepšená tuhosť a aerodynamika robia z cestného bicykla PINARELLO Dogma 2 to najlepšie čo môžete jazdiť vo svete cyklistiky.

Pinarello Dogma2 Roso

Popis bicykla:
Rám:  Carbon 60HM1K Torayca®
Kolesá: CAMPAGNOLO BORA ULTRA TWO
Sada: SUPER RECORD 11s
Rajdy: MOST Talon
Pedále: KEO Carbon Blade

Cena: 9 199 €

Súvisiace